تبلیغات
NOVAfilm|معرفی و نقد و بررسی جدیدترین فیلمها - Blu-Ray چیست؟

IranihaDl

شاهکار های سینما

News image

The Godfather

24 March 1972

News image

A Beautiful Mind

4 January 2002

News image

Serpico

14 February 1974

News image

Schindlers List

15 December 1993

بهترین بیوگرافی ها

  • 0
  • 1
  • 2
prev
next
News image

al pacino

بیوگرافی آل پاچینو | Comments

آل پاچینو متولد 25 آوریل 1940 نیویورک سیتی آمریکا میباشد. او تنها فرزند سالواتوره و رز پاچینو بود

ادامه مطلب

Marlon Brando

بیوگرافی مارلون براندو | Comments

مارلون براندو متولد 3 آوریل 1924 اوماها، نبراسکا آمریکا میباشد. براندو فرزند طرد شده خانواده بود

ادامه مطلب
News image

Johnny Depp

بیوگرافی جانی دپ | Comments

جانی دپ متولد 9 ژوئن 1963 وانسبرو، کناتکی آمریکا میباشد. .

ادامه مطلب
News image

Leonardo DiCaprio

بیوگرافی لئوناردو دیکاپریو | Comments

لئوناردو دی کاپریو متولد 11 نوامبر 1974 کالیفرنیا آمریکا میباشد.

ادامه مطلب
News image

Shutter Island

Thursday, 25 February 2010 | Comments

مطلبی درباره این فیلم

ادامه مطلب
News image

SAW VII

Thursday, 25 February 2010 | Comments

مطلبی درباره این فیلم

ادامه مطلب

    تعداد بازدید :

Blu-Ray که با عنوانBlu-ray Disk (BD) نیز شناخته شده است، نام فرمت نوری نسل جدید دیسک ها است و توسط سیزده کمپانی بزرگ تولید کامپیوتر به بازار عرضه شده است. این فرمت به منظور ذخیره سازی، باز نویسی مجدد و مرور مجدد داده های تلویزیونی با کیفیت بالا (HDTV) به بازار عرضه شده است. با استفاده از Blu-ray Disk می توان بیش از...

Blu-Ray چیست؟

Blu-Ray که با عنوانBlu-ray Disk (BD) نیز شناخته شده است، نام فرمت نوری نسل جدید دیسک ها است و توسط سیزده کمپانی بزرگ تولید کامپیوتر به بازار عرضه شده است. این فرمت به منظور ذخیره سازی، باز نویسی مجدد و مرور مجدد داده های تلویزیونی با کیفیت بالا (HDTV) به بازار عرضه شده است. با استفاده از Blu-ray Disk می توان بیش از دو ساعت فرمت HDTV و یا سیزده ساعت فرمت SDTV را بر روی دیسک ۲۷ گیگا بایتی ذخیره کرد. همچنین بزودی دیسک هایی با ظرفیت ۵۴ گیگا بایت به بازار عرضه خواهند شد.

دیسک های نوری موجود در بازار مانند DVD+RW/-RW , DVD-RAM , DVD+R/-R از تکنولوژی لیزر قرمز برای نوشتن و خواندن اطلاعات استفاده می کنند، در حالیکه در فرمت جدید از لیزر آبی استفاده شده و به همین دلیل با عنوان Blu-ray شناخته می شوند. مزیت استفاده از لیزر آبی، طول موج ۴۰۵ نانومتری آن است که نسبت به لیزر قرمز (۶۵۰ نانومتر) کوتاهتر بوده و توسط آن وضوح اشعه لیزر دقیق تر خواهد شد؛ در نتیجه اطلاعات ذخیره شده بر روی دیسک حجم کمتری را اشغال کرده و گنجایش دیسک افزایش می یابد. از دیگر مزایای Blu-ray، قابلیت تطبیق آن با تکنولوژی لیزر قرمز می باشد. با فراگیرتر شدن HDTV، تقاضای بازار مصرف برای برنامه ذخیره سازی HDTV افزایش خواهد یافت. طراحی Blu-ray با در نظر داشتن این نکته صورت گرفته تا انتقال اطلاعات مستقیماً با فرمتMPEG-2 TS انجام گیرد. این فرمت در پخش دیجیتالی برنامه های تلویزیونی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای آخرین استانداردهای تلویزیون دیجیتالی است. انتقال اطلاعات با فرمت MPEG-2 TS این امکان را فراهم می اورد که برنامه های پخش شده تلویزیونی با فرمت HDTV مستقیماً و بدون هیچگونه ویرایش یا کاهش کیفیت به دیسک منتقل شوند. از آنجا که حجم داده های مورد نیاز HDTV زیاد است، سرعت انتقال اطلاعات باBlu-ray معادل ۳۶ مگابایت در هر ثانیه (۳۶Mbps) می باشد.

با این سرعت کیفیت تصاویر منتقل شده بخوبی حفظ می شود. علاوه بر آن با بکارگرفتن ویژگیهای دستیابی تصادفی به اطلاعات دیسک نوری، می توان بطور همزمان تصاویر ویدئویی ذخیره شده روی دیسک را مشاهده و تصاویر دیگری را بر روی دیسک با کیفیت بالا ذخیره کرد. با معرفی این تکنولوژی به بازار انتظار می رود که بزودی Blu-ray جای VCRها و تکنولوژی DVD را بگیرد و به استاندارد ذخیره سازی اطلاعات و تصاویر ویدئویی با کیفیت بالا در کامپیوترهای شخصی تبدیل شود.

ذخیره کننده هایی که از Blu-ray استفاده می کنند:
HP,Zenith , Sony , Sharp , Samsung , Pioneer , Philips , Panasonic , LG , JVC , Hitachi.

رسانه های Blu-ray عبارتند از:
TDK , Sony , Samsung ,Panasonic , Mitsubishi , Maxell , JVC , Fujifilm,HPپنجشنبه 23 اردیبهشت 1389 مسعود | نظرات

بخشتبلیغات

آخرین نقد و بررسی ها

فیلم های امروز

بهترین های باكس آفیس

فیلم های این هفته  

آخرین تریلر ها